Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2019, 00:00

Boeing čelí najväčšej kríze v histórii. Vyťaží z toho slovenská firma

  • Od nehody Boeingu 737 MAX v Etiópii prešli už tri mesiace.
  • Kedy budú výsledky vyšetrovania a čo zatiaľ naznačujú?
  • Aká bude budúcnosť spoločnosti?
  • Aj o tom sme sa v HNtelevízii rozprávali s Danielom Ferjančekom.

Od pádu lietadla Boeing 737 MAX 8 v Etiópii prešli už tri mesiace. O príčinách nešťastia stále len tušíme. O tom, čo by za pádom lietadla mohlo byť, ako aj o budúcnosti Boeingu sa redaktorka HN Vladimíra Púpavová v HNtelevízii rozprávala s pilotom a majiteľom spoločnosti Go 2 Sky Danielom Ferjančekom.

"Pravú príčinu nehôd týchto lietadiel môže priniesť až vyšetrovacia správa," upozorňuje odborník s tým, že vyšetrovanie môže trvať aj roky. Podľa neho je však pravdepodobné, že to bola technická príčina. "Pravdepodobnosť, že by piloti v priebehu šiestich mesiacov dvakrát spravili tú istú chybu, je veľmi nízka," dodal.

Upozorňuje, že je normálne, že lietadlá majú poruchy a že na ne spoločnosti upozorňujú aj s oneskorením. "Nerobí sa to spôsobom, že sa na každú poruchu, ktorá sa identifikuje, okamžite reaguje," vysvetľuje a dodáva, že aj oni dostávajú upozornenia na poruchy na týždennej báze. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.