Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.06.2019, 19:00

Apple varoval pred uvalením amerických ciel na ďalší čínsky tovar

Apple je najväčším americkým daňovým poplatníkom a vlani sľúbil, že v priebehu piatich rokov priamo prispeje do ekonomiky USA sumou viac než 350 miliárd USD.

Apple varoval pred uvalením amerických ciel na ďalší čínsky tovar
Zdroj: Reuters

Americký technologický koncern Apple varuje, že navrhované clá na čínsky tovar vrátane telefónov iPhone, tabletov iPad alebo počítače Mac, znížia jeho príspevky do amerického hospodárstva a poškodia jeho globálnu konkurencieschopnosť.

Washington by podľa Apple nemal pokračovať v snahe zaviesť až 25-percentné clá na čínsky tovar v hodnote 300 miliárd USD (265,32 miliardy eur).

Tieto clá by sa totiž dotkli aj slúchadiel AirPods, televízorov AppleTV, ako aj batérií a ďalších komponentov.

Apple je najväčším americkým daňovým poplatníkom a vlani sľúbil, že v priebehu piatich rokov priamo prispeje do ekonomiky USA sumou viac než 350 miliárd USD. V dôsledku ciel by bol nútený znížiť tieto príspevky, čím by uvoľnil trh pre jeho konkurentov.

USA a Čína plánujú obnoviť rokovania, ktoré sa pred vyše mesiacom dostali do slepej uličky. Podľa agentúry Reuters sa lídri oboch krajín majú stretnúť na stretnutí skupiny G20 v Japonsku na budúci týždeň.

Prezident Donald Trump v máji oznámil, že zvažuje clá na ďalšie produkty z Číny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.