Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2019, 23:22

Tkáč s Křetínským urobili verejnú ponuku. Chcú prevziať nemecké Metro

Spoločnosť EPGC sa zároveň dohodla na odkúpení podielu nemeckej investičnej spoločnosti Haniel, ktorá je v Metru jedným z hlavných akcionárov.

Tkáč s Křetínským urobili verejnú ponuku. Chcú prevziať nemecké Metro
Zdroj: archív

Investičná skupina EP Global Commerce (EPGC), ktorú vlastní český investor Daniel Křetínský so slovenským finančníkom Patrikom Tkáčom, predložila verejnú ponuku na prevzatie nemeckej obchodnej skupiny Metro AG.

Takmer šesť miliárd

Firma v tlačovej správe oznámila, že za kmeňové akcie ponúka 16 eur a za prioritné 13,8 eur, čo všetky akcie Metra ohodnocuje na celkovo 5,8 miliardy eur, napísala agentúra Reuters.

"Ponuka EPGC je podmienená okrem iného tým, že EPGC dosiahne na dostatočný počet akcií nutných k prevzatiu kontroly nad spoločnosťou Metro," povedal hovorca Křetínského holdingu EPH Daniel Častvaj.

EPGC sa zároveň dohodla na odkúpení podielu nemeckej investičnej spoločnosti Haniel, ktorá je v Metru jedným z hlavných akcionárov.

Vlani v septembri od Haniel získala podiel 7,3 percenta a súčasne sa dohodla na opciu na kúpu zostávajúcich akcií z podielu firmy Haniel.

Plná podpora

EPGC uvádza, že má plnú podporu spoločnosti Haniel a že získala kúpnu opciu od spoločnosti Ceconomy, od ktorej vlani odkúpila podiel 3,6 percenta vo firme Metro.

Vo vyhlásení EPGC oznámila, že sa tešia na spoločný konštruktívny dialóg so zamestnaneckými radami aj odborovými organizáciami, a zároveň uistila, že nezamýšľa vypovedať žiadnu platnú dohodu týkajúcu sa pracovných podmienok v spoločnosti Metro.

Spoločnosť Metro so značkou Metro Cash & Carry má podľa svojho webu v 25 krajinách viac ako 760 obchodov a zamestnáva vyše stotisíc ľudí. Obsluhuje pritom asi 21 miliónov zákazníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.