Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 00:00

Slovenský developer vstupuje do lukratívnej časti Londýna

Skupina J&T Real Estate začína so stavbou komplexu, ktorý má prestížnu adresu v populárnej štvrti vo Veľkej Británii. Zároveň odštartovala predaj.

Slovenský developer vstupuje do lukratívnej časti Londýna
Zdroj: JTRE

Realitný projekt slovenského developera priamo v srdci Londýna, ktorý sa nachádza len kúsok od ikonických miest ako galéria moderného umenia Tate Modern, divadlo Shakespeare’s Globe Theatre, katedrála St. Paul’s alebo známy trh Borough Market dostáva reálne kontúry. Po developerskej spoločnosti miliardára Ivana Chrenka HB Reavis a po MiddleCap Group Miroslava Výboha vstupuje na londýnsky trh J&T Real Estate. Slováci odštartovali stavbu polyfunkčného komplexu Triptych Bankside, ktorý je situovaný na prestížnej londýnskej adrese 185 Park Street vo štvrti South Bank, kde cena v nehnutelnostiach za štvorcový meter podľa posledných údajov dokáže dosiahnuť 15-tisíc eur. So začiatkom výstavby bol spustený aj predaj bytov a prenájom komerčných priestorov. „Vstup na náročný londýnsky trh považujeme za kľúčový v našej stratégii na najbližších 10 rokov,“ prezradil pre HN výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán.

Byty, kancelárie, obchody a kultúra
Na projekte už tri roky spolupracujú s anglickou firmou Sons & Co. „Sme šťastní, že môžeme spolupracovať na premene jedného z posledných lukratívnych pozemkov v South Banku,“ hovorí pre HN výkonný riaditeľ spoločnosti Sons & Co. Alex Stocker. Projekt tvoria tri veže, z čoho dve sú rezidenčné a jedna administratívna. Najvyššia bude mať 19 podlaží, ďalšie dve veže 15 a 10 poschodí. Najnižšia z nich bude určená na kancelárie, ktoré poskytnú 5,6 tisíca štvorcových metrov. Dve rezidenčné budovy celkovo ponúknu 169 bytov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.