Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 10:05

Bitcoin stále rastie. Po viac ako roku sa dostal nad 11-tisíc dolárov

Od začiatku tohto roka tak cena Bitcoinu vzrástla už o viac ako 170 percent.

Hodnota kybernetickej meny Bitcoin dnes prvýkrát za 15 mesiacov vystúpila nad 11-tisíc dolárov. Kybernetické meny dostal späť na výslnie projekt vlastnej digitálnej meny americkej spoločnosti Facebook, ktorá prevádzkuje najväčšiu sociálnu sieť sveta, uviedol spravodajský server CNBC.

Kurz Bitcoinu sa podľa indexu spoločnosti Coindesk ráno vyšplhal až na 11 307,69 dolárov, čo bola najvyššia cena od vlaňajšieho 5. marca. Index berie do úvahy cenu tejto kryptomeny na rôznych burzách. Neskôr Bitcoin časť ziskov zmazal a spadol späť pod 11-tisíc dolárov.

Podľa analytikov sa zdá, že investori už zabudli na prudký pád ceny Bitcoinu po jeho výstupe na rekordných zhruba 19-tisíc dolárov v decembri 2017. Cena Bitcoinu vlani prudko klesla a na začiatku tohto roka spadla k hranici tritisíc dolárov.

Od konca februára sa však cena opäť zvyšuje, pretože veľké spoločnosti začali oznamovať vlastné projekty kryptomien. Najviac zrejme Bitcoinu pomohla správa spoločnosti Facebook o pláne na vlastnú kryptomenu nazvanú libra.

"Rast ceny spôsobujú dva veľké faktory: jedným je rastúci súhlas v investičnej komunite, že Bitcoin je legitímne úložisko hodnoty pre digitálny vek, druhým faktorom potom je plán na spustenie kryptomeny libra od spoločnosti Facebook, čo každého generálneho riaditeľa prinútilo k tomu, aby bral kryptomeny vážne," povedal CNBC spoluzakladateľ investičnej firmy Kenetic Capital Jehan Chu.

Od začiatku tohto roka tak cena Bitcoinu vzrástla už o viac ako 170 percent. Rast ceny podporuje aj ďalšie digitálne meny, ako je ethereum. Jeho hodnota sa od začiatku tohto roka viac ako zdvojnásobila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.