Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.06.2019, 19:30

VIDEO: Boeing nevie, čo s lietadlami. Stroje 737 MAX putujú na parkovisko pre zamestnancov

Prevádzka strojov 737 MAX je po celom svete pozastavená po dvoch nehodách tohto stroja.

VIDEO: Boeing nevie, čo s lietadlami. Stroje 737 MAX putujú na parkovisko pre zamestnancov
Zdroj: Youtube/KING 5

Parkovisko pre zamestnancov spoločnosti Boeing sa zaplňuje lietadlami 737 MAX. Tie sú po dvoch tragických udalostiach, kde zomrelo 346 ľudí, uzemnené. 

Informáciu priniesla lokálna spravodajská stanica v meste Seattle KING 5-TV.   

Využívanie parkoviska pre zamestnancov

Hovorca Boeingu Paul Bergman pre Business Insider povedal, že využívajú zdroje na umiestnenie lietadiel počas ich uzemnenia na každom možnom mieste. "Využívame naše zariadenia v Puget Sound, Boeing San Antonio a v Moses Lake," povedal. 

Prevádzka strojov 737 MAX je po celom svete pozastavená po dvoch nehodách tohto stroja. Lietadlá 737 MAX boli uzemnené na celom svete po páde stroja v marci, čo viedlo k strate Boeingu v prvom štvrťroku vo výške jednej miliardy dolárov, vyplýva to z údajov spoločnosti

Veľké náklady na uzemnenie

Uzemnenie lietadiel znamená pre Boeing veľké náklady. Analytici zo spravodajskej stanice Bloomberg vypočítali, že spoločnosť utratí približne 2000 dolárov mesačne na zaparkovanie každého z nich.

Analytik George Ferguson odhadol, že náklady na skladovanie lietadiel spoločnosti Boeing sa do septembra zvýšia na 12 miliárd dolárov.

Kríza prvýkrát zasiahla Slovensko

Globálna letecká kríza, spôsobená uzemnením Boeingov 737 MAX, zasiahla aj Slovensko. Letecká spoločnosť Turkish Airlines od začiatku septembra pozastavuje svoju linku do Košíc.

​Nedostatok lietadiel prinútil tureckého dopravcu presunúť lietadlá určené pre Košice na iné linky na veľkých svetových letiskách, na ktorých zápasí so silnou konkurenciou, vysvetľuje šéf košického letiska Michael Tmej.

Podľa Tmeja sa potvrdilo, že letecký priemysel je mimoriadne turbulentné odvetvie a regionálne letiská sú akýmkoľvek krízam vystavené ako prvé. Prevádzka strojov 737 MAX je po celom svete pozastavená kvôli dvom tragickým nehodám tohto lietadla, pri ktorých zomrelo 346 ľudí.​

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.