Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2019, 00:00

Brusel dá stop zlým tukom, firmy zmenia receptúry

Európska komisia chce od 2. apríla 2021 obmedziť množstvo transmastných tukov v potravinách.

Brusel dá stop zlým tukom, firmy zmenia receptúry
Zdroj: Dreamstime

Stužené tuky a maslá, polotovary na prípravu koláčov, fast foody, pekárenské a cukrárenské výrobky, čipsy a mnoho ďalších potravín. Či už ide o slanú, alebo sladkú potravinu, jedno majú spoločné – obsahujú takzvané transmastné kyseliny. A tie odborníci považujú za zdraviu škodlivé.


Z tohto dôvodu sa rozhodla Európska komisia v apríli prijať nariadenie, ktorého cieľom je chrániť zdravie spotrebiteľov a poskytnúť Európanom zdravšie možnosti stravovania. Maximálny limit, ktorý budú môcť po novom obsahovať potraviny, „zodpovedá dvom gramom priemyselne vyrábaných transmastných kyselín na 100 gramov tuku v potravinách určených pre konečného spotrebiteľa a v potravinách určených na maloobchodný predaj,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení Európskej komisie.


HN sa rozhodli preveriť, ako sa na nariadenie, ktoré vstúpi do platnosti začiatkom apríla 2021, pripravujú zahraničné a domáce firmy. Ukázalo sa, že nadnárodné potravinové firmy si stanovili ešte ambicióznejšie ciele, než aké im nariadila Únia.


Nulová hodnota ako cieľ
Podľa zistení Európskej komisie väčšina výrobkov na európskom trhu súčasnosti už v obsahuje menej ako rizikové

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.