Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2019, 14:47

Ford škrtá tisíce miest v Európe. Chce sa vrátiť k ziskom

Automobilka dúfa, že plánované zníženie pracovnej sily dosiahne najmä prostredníctvom dobrovoľných odchodov zamestnancov.

Ford škrtá tisíce miest v Európe. Chce sa vrátiť k ziskom
Zdroj: Reuters

Americká automobilka Ford Motor plánuje v Európe do konca budúceho roka zrušiť 12-tisíc pracovných miest.

Oznámila to dnes firma, ktorá sa tak snaží vrátiť svoje európske aktivity k zisku. Ford teraz v Európe zamestnáva okolo 51-tisíc ľudí.

Automobilka dúfa, že plánované zníženie pracovnej sily dosiahne najmä prostredníctvom dobrovoľných odchodov zamestnancov. Firma do konca budúceho roka plánuje uzavrieť či predať šesť výrobných závodov.

Ford sa chystá uzavrieť závod na výrobu motorov v Británii, továreň na prevodovky vo Francúzsku a ďalšie tri továrne v Rusku. Plánuje tiež predať slovenskú továreň na prevodovky firme Magna, píše server BBC.

Automobilka už začiatkom roka avizovala reštrukturalizáciu európskych aktivít zahŕňajúci rušenie pracovných miest. Firma vlani v Európe vykázala prevádzkovú stratu 398 miliónov dolárov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.