Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 12:26

Bratislavský Volkswagen vysiela do zahraničia stovky zamestnancov, najviac do Maďarska

Najviac, 134 zamestnancov, vypomáha v závode Audi Hungaria.

Bratislavský Volkswagen vysiela do zahraničia stovky zamestnancov, najviac do Maďarska
Zdroj: Volkswagen Slovakia

Takmer 300 pracovníkov má v súčasnosti v zahraničí spoločnosť Volkswagen (VW) Slovakia. Najväčšie zastúpenie majú Slováci v závodoch koncernu v Maďarsku, Nemecku a Belgicku.

Ako o tom informovala spoločnosť, Slováci sa podieľajú na nábehoch nových modelov, na výrobe vozidiel a motorov, ale aj ako technická podpora vo výrobe.

Do zahraničia sú vysielaní pracovníci na rôzne časové obdobie a idú nielen výrobní, ale aj vedúci pracovníci. Najviac, 134 zamestnancov, vypomáha v závode Audi Hungaria.

Ďalších 40 pôsobí v Nemecku a do konca roka sa ich počet zvýši na viac ako 100. Niekoľko desiatok pracovníkov nasadí spoločnosť aj v Emdene a Hannoveri.

Vyše 30 pracovníkov posilnilo fabriku v Belgicku s perspektívou zvyšovania ich počtu. Ďalšie desiatky pracovníkov pôsobia aj na ďalších kontinentoch.

Pracovníci dočasne nasadení v zahraničí ostávajú zamestnancami VW SK. V prípade Audi Hungaria zabezpečuje spoločnosť aj zmluvnú dopravu, ktorá premáva priamo do fabriky z troch spádových oblastí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.