Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 13:06

Rozpočet Británie po tvrdom brexite? Johnson hovorí o agresívnych daňových škrtoch

Johnson sa označil za "jediného kandidáta, ktorý môže vyviesť krajinu z Európskej únie.

Rozpočet Británie po tvrdom brexite? Johnson hovorí o agresívnych daňových škrtoch
Zdroj: Reuters

Boris Johnson, ktorý sa uchádza o post britského premiéra po odchode Theresy Mayovej, pripravuje núdzový rozpočet vrátane agresívnych daňových škrtov, revízií poplatkov a "útoku" na regulácie v prípade brexitu bez dohody. Napísali to v piatok noviny Times.

Johnson sa označil za "jediného kandidáta, ktorý môže vyviesť krajinu z Európskej únie 31. októbra 2019, či už s dohodou alebo bez nej", a zároveň bojovať proti hrozbám, ktoré v prípade volieb predstavujú protieurópska Strana brexitu Nigela Faragea a labouristi na čele s Jeremym Corbynom.

Johnsonov tím chce zaviesť sériu opatrení, ktoré zabezpečia podporu ekonomiky, aby dynamicky rástla po brexite, uviedli Times.

Rozpočet na ďalší rok, na ktorom sa zvyčajne pracuje v októbri alebo novembri, sa pravdepodobne posunie na september, informovali noviny.

Johnson uvažuje o prepracovaní daní a poplatkov za kolky, moratóriu "v štýle amerického prezidenta Donalda Trumpa" na všetky nové regulačné opatrenia a výraznom zvýšení limitu pre investície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.