Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2019, 18:01

Deutsche bank v problémoch. Podľa amerického denníka chce zrušiť až 20-tisíc pracovných miest

Tak rozsiahle znižovanie počtu zamestnancov by podľa denníka pravdepodobne trvalo dlhšie ako rok.

Deutsche bank v problémoch. Podľa amerického denníka chce zrušiť až 20-tisíc pracovných miest
Zdroj: Reuters

Najväčšia nemecká banková spoločnosť Deutsche Bank uvažuje o zrušení 15-20-tisíc pracovných miest. To zodpovedá 16 až 22 percentám jej celkovej pracovnej sily.

Informoval o tom dnes ekonomický denník The Wall Street Journal (WSJ), ktorý sa odvoláva na zdroj oboznámené s diskusiami vo vedení banky.

Časovo náročný proces

Tak rozsiahle znižovanie počtu zamestnancov by podľa denníka pravdepodobne trvalo dlhšie ako rok a týkalo by sa rôznych regiónov a podnikateľských aktivít banky.

Zdroje blízke banke predpokladajú, že opatrenie by malo výrazný vplyv napríklad na aktivity v Spojených štátoch a na investičné bankovníctvo.

Hovorca Deutsche Bank sa podľa denníka odmietol k akýmkoľvek konkrétnym plánom vyjadriť. Uviedol len, že banka "pracuje na opatreniach na urýchlenie svojej transformácie".

Problémy banky

Deutsche Bank v posledných rokoch zápasí s radom problémov, ktoré zahŕňajú okrem iného vysoké pokuty za rôzne pochybenia. V Spojených štátoch teraz banka čelí rozsiahlemu vyšetrovaniu kvôli obvineniam súvisiacim s praním špinavých peňazí.

Priaznivú správu avšak pre Deutsche Bank znamenali štvrtkové výsledky každoročných záťažových testov bánk v Spojených štátoch. Deutsche Bank tento rok týmito testami na rozdiel od minulého roka úspešne prešla.

Deutsche Bank v marci potvrdila, že rokuje o prípadnom spojení s najväčším domácim konkurentom Commerzbank. Koncom apríla ale firmy uviedli, že rozhovory skončili bez uzavretia dohody.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.