Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Najväčšia nemecká a jedna z popredných svetových bánk Deutsche Bank chce prepustiť zhruba 20-tisíc z viac ako 91-tisíc svojich zamestnancov. Povedal to zdroj agentúry Bloomberg.

Je to ďalší z množstva neoficiálnych zdrojov, ktorí hovoria o veľkej ozdravnej kúre v nemeckom finančnom ústave.

Na sklonku minulého týždňa informoval o prepúšťaní ekonomický denník The Wall Street Journal, ktorý sa odvolal na zdroj oboznámený s diskusiami vo vedení banky.

Podľa neho banka uvažuje o zrušení pätnástich až dvadsiatich tisíc pracovných miest. Zodpovedá to 16 až 22 percentám celkovej pracovnej sily.

Banka zamestnáva 91-tisíc ľudí

Tak rozsiahle znižovanie počtu zamestnancov by podľa denníka pravdepodobne trvalo dlhšie ako rok a týkalo by sa rôznych regiónov a podnikateľských aktivít banky. Zdroje blízke banke predpokladajú, že opatrenie by malo výrazný vplyv napríklad na aktivity v Spojených štátoch a na investičné bankovníctvo.

Oficiálne informácie o prepúšťaní by podľa zdroja Bloombergu mohli prísť v tomto týždni, kedy by sa mohol predstaviť plán na reštrukturalizáciu. Banka globálne zamestnáva 91 500 ľudí.

Hovorca Deutsche Bank sa podľa denníka odmietol k akýmkoľvek konkrétnym plánom vyjadriť. Uviedol len, že banka "pracuje na opatreniach na urýchlenie svojej transformácie".

Akcie sa prepadli o tretinu

Deutsche Bank v posledných rokoch zápasí s množstvom problémov, ktoré zahŕňajú okrem iného vysoké pokuty za rôzne pochybenia. V Spojených štátoch teraz banka čelí rozsiahlemu vyšetrovaniu kvôli obvineniam, ktoré súvisia s praním špinavých peňazí.

To sa prejavuje aj na postupnej strate dôvery investorov v túto inštitúciu. Akcie Deutsche Bank sa za posledný rok prepadli z 11,46 eura na 6,755 eura.

Priaznivou správou však pre najväčšiu nemeckú banku boli štvrtkové výsledky každoročných záťažových testov bánk v Spojených štátoch. Deutsche Bank tento rok týmito testami na rozdiel od minulého roka úspešne prešla.

Deutsche Bank v marci potvrdila, že rokuje o prípadnom spojení s najväčším domácim konkurentom Commerzbank. Koncom apríla však firmy uviedli, že rozhovory skončili bez uzavretia dohody.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.