Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.07.2019, 09:15

Amazon vo Francúzsku expanduje. Plánuje vytvoriť 1800 nových miest

Amazon je lídrom v elektronickom obchode vo Francúzsku s podielom na trhu 17,3 percenta.

Amazon vo Francúzsku expanduje. Plánuje vytvoriť 1800 nových miest
Zdroj: Reuters

Americký internetový maloobchodný gigant Amazon v utorok oznámil, že v tomto roku vytvorí vo Francúzsku, jeho najväčšom európskom trhu po Británii a Nemecku, 1800 stálych pracovných pozícií.

Celkový počet jeho stálych zamestnancov v krajine sa tak do konca roku 2019 zvýši na 9300. Toto rozhodnutie odzrkadľuje záväzok skupiny voči francúzskemu trhu, kde od roku 2010 investoval viac ako dve miliardy eur.

Amazon stabilne expanduje vo Francúzsku, kde má 20 pracovísk vrátane šiestich logistických centier, pričom posledné z nich v Bretigny-Sur-Orge pri Paríži otvoril toto leto.

Amazon je lídrom v elektronickom obchode vo Francúzsku s podielom na trhu 17,3 percenta. Ale na trhu s potravinami má podľa údajov spoločnosti Kantar len dve percentá.

Americký gigant od roku 2016 prevádzkuje expresnú doručovaciu službu Amazon Prime v Paríži a netají sa svojimi plánmi spustiť službu dodávok potravín vo Francúzsku ako súčasť svojich ambícií expandovať v maloobchode s potravinami.

V apríli Amazon rozšíril svoje partnerstvo s francúzskym predajcom potravín Casino inštaláciou skriniek na vyzdvihnutie objednávok v jeho obchodoch. A zároveň zaradil viac produktov francúzskej spoločnosti do svojej ponuky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.