Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2019, 15:51

Polícia prehľadáva sídlo Renaultu, súvisieť to má s vyšetrovaním jeho exšéfa

Samotný Renault na otázky novinárov uviedol, že polícia prehľadáva jeho priestory, ale odmietol komentovať predmet pátrania.

Polícia prehľadáva sídlo Renaultu, súvisieť to má s vyšetrovaním jeho exšéfa
Zdroj: Reuters

Francúzska polícia prehľadáva sídlo automobilky Renault v Boulogne-Billancourte. Podľa zdroja zo súdu to súvisí s prebiehajúcim vyšetrovaním bývalého šéfa firmy Carlosa Ghosna a využitím Versailles na jeho svadobnú hostinu v roku 2016.

Aj časopis L'Express v stredu informoval o razii v súvislosti s Ghosnom, ktorý čelí obvineniam z finančných machinácií. Ghosn to poprel.

L'Express dodal, že francúzske úrady preverujú svadobnú hostinu, ktorá sa konala vo Versailles v roku 2016 a súdny zdroj to potvrdil.

Aj samotný Renault na otázky novinárov uviedol, že polícia prehľadáva jeho priestory, ale odmietol komentovať predmet pátrania.

Začiatkom tohto roka automobilka Renault oznámila, že našla dôkazy o tom, že zaplatila časť nákladov na svadbu Ghosna a dodala, že sa obráti na prokuratúru.

Opulentná svadobná hostina Ghosna vo Versailles už predtým vyvolala veľkú pozornosť, okrem iného aj pre tematické kostýmy v štýle Marie Antoinetty.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.