Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.07.2019, 18:30

Trump obvinil Európu a Čínu z menových manipulácií: Nemôžeme zostať za hlupákov

Trump opakovane vyzýva Americkú centrálnu banku (Fed), aby uvoľnenila menovú politiku.

Trump obvinil Európu a Čínu z menových manipulácií: Nemôžeme zostať za hlupákov
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump dnes opäť obvinil Európu a Čínu z menových manipulácií s cieľom získať konkurenčnú výhodu na úkor Spojených štátov.

Uviedol tiež, že USA by tieto manipulácie nemali nechávať bez odozvy.

Hrajú svoje hry

"Čína a Európa hrajú veľkú hru menovej manipulácie a pumpujú peniaze do svojich systémov, aby konkurovali USA. Mali by sme to vyrovnať, alebo zostaneme za hlupákov, ktorí sedia s rukami v lone a zdvorilo prizerajú, ako iné krajiny hrajú svoje hry, čo robia už mnoho rokov!" napísal Trump na svojom twitterovom účte.

Americké ministerstvo financií pritom vo svojej správe z konca mája uviedlo, že žiadny z veľkých obchodných partnerov Spojených štátov zatiaľ nespĺňa podmienky, aby mohol byť označený za manipulátora s menou.

Nepoctivá výhoda podľa Trumpa

Medzi krajiny, ktorých menové praktiky je potrebné pozorne sledovať, však zaradil Čínu, Nemecko, Írsko, Taliansko, Japonsko, Južnú Kóreu, Malajziu, Singapur a Vietnam.

Trump opakovane vyzýva Americkú centrálnu banku (Fed) k uvoľneniu menovej politiky.

Tvrdí, že Európska centrálna banka (ECB) svojou uvoľnenou menovou politikou umelo znižuje kurz eura, čo poskytuje nepoctivú výhodu európskym exportérom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.