Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.07.2019, 00:00

Slowlandiu láka susedný poľský trh

Vyrobené u nás a úspešné za hranicami. HN sa pozreli na slovenské výrobky, ktoré uspeli v cudzine.

Slowlandiu láka susedný poľský trh

Vzdal sa kariéry a dobre plateného miesta v korporácii, odsťahoval sa z hlavného mesta a vrátil sa doslova do detskej izby v rodnej Nitre. Tu si spolu s manželkou prenajal malú prevádzku v rozlohe tristo štvorcových metrov a začal podnikať. „Bol to najväčší risk môjho života,“ hovorí Michal Repík, majiteľ dnes úspešnej firmy Slowlandia.

Problémový štart
Pri spomínaní na svoje začiatky sa však podnikateľ chytá za hlavu. Ako to už pri začínajúcom biznise býva, nie všetko išlo podľa plánu. „Pôvodne sme podnikali v trochu inej oblasti, začínali sme so sladidlami zo stévie. Boli sme prvá firma na lokálnom trhu, ktorá to začala robiť hneď, ako ich Európska únia povolila na potravinárske účely,“ opisuje svoj nástup na slovenský gastro trh Repík, ktorý rozbiehal biznis so spolužiakom z vysokej školy. Nadšenie z tohto nápadu však vyhaslo tak rýchlo, ako prišlo – slovenskí zákazníci totiž o produkty so stéviou nemali záujem.


V čase, keď už dvojica hádzala flintu do žita, sa spojila s nitrianskou čokoládovňou Lyra. Takto začala vyrábať čokolády bez cukru,

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.