Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 16:07

Finančníci Tkáč s Křetínským začali vykupovať akcie nemeckého Metra

Skupina Metro má v 26 krajinách 771 veľkoobchodov Cash & Carry, ktoré zamestnávajú vyše 150-tisíc ľudí.

Finančníci Tkáč s Křetínským začali vykupovať akcie nemeckého Metra
Zdroj: Reuters

Investičná spoločnosť EP Global Commerce (EPGC), ktorú vlastní český investor Daniel Křetínský so svojim slovenským kolegom Patrikom Tkáčom, začala vykupovať akcie nemeckej obchodnej skupiny Metro AG.

Ponuka platí do 7. augusta a podmienená je získaním najmenej 67,5 percenta všetkých kmeňových akcií, oznámila dnes EPGC v tlačovej správe.

Investičná skupina predložila verejnú ponuku na ovládnutie Metra v polovici júna. Vtedy oznámila, že ponúka za kmeňové akcie 16 eur a za prioritné 13,8 eura, čo všetky akcie ohodnocuje na 5,8 miliardy eur.

"Sme pevne presvedčení, že naša ponuka je v najlepšom záujme všetkých akcionárov Metro AG a tiež všetkých zainteresovaných osôb," uviedol Křetínský.

Dodal, že ponuka znamená pre držiteľov kmeňových akcií zhodnotenie o 34,5 percenta oproti cenovej úrovni z obdobia pred 24. augustom 2018, než EPGC urobila svoju strategickú investíciu. Ponuka na výkup akcií platí od dnes do 7. augusta, a to až do 24:00 stredoeurópskeho času.

Skupina Metro má v 26 krajinách 771 veľkoobchodov Cash & Carry, ktoré zamestnávajú vyše 150-tisíc ľudí. Firma vlastní tiež nemecké hypermarkety Real, ktoré sa ale snažia predať, rovnako ako aktivity v Číne.

V Českej republike je skupina Metro zastúpená od roku 1997. Jej divízia Makro Cash & Carry ČR prevádzkuje v Česku 13 veľkoobchodných centier.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.