Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2019, 13:48

Huawei v Taliansku investuje tri miliardy, vznikne tisíc nových miest

Spoločnosť je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení.

Huawei v Taliansku investuje tri miliardy, vznikne tisíc nových miest
Zdroj: Reuters

Čínska spoločnosť Huawei Technologies chce v nasledujúcich troch rokoch investovať v Taliansku 3,1 miliardy dolárov. Vyhlásil to dnes šéf talianskej sekcie spoločnosti Thomas Miao. S investíciou v krajine vznikne 1000 pracovných miest.

Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení. Firma čelí tlaku najmä zo strany Spojených štátov, podľa ktorých môžu technológie Huawei znamenať bezpečnostné riziko a čínska vláda by ich mohla využívať na špionáž.

Taliansko nedávno posilnilo svoju moc nad súkromným sektorom, čiastočne kvôli obavám z možného zapojenia čínskych spoločností Huawei a ZTE do vývoja sietí 5G.

S odvolaním sa na zdroj z talianskej vlády to v piatok napísala agentúra Reuters. Vláda minulý týždeň prijala opatrenia na posilnenie svojej právomoci intervenovať v súkromnom sektore s cieľom brániť národnú bezpečnosť a ďalšie národné záujmy. Huawei ani ZTE ale nespomenula.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.