Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Finančníkov na burzy ženie aj vidina recesie

Spoločnosť Home Credit vlastnená českým podnikateľom Petrom Kellnerom chystá úvodnú emisiu akcií na jeseň. V krátkom čase sa stane druhou stredoeurópskou firmou, ktorá zháňa kapitál v zahraničí.

Finančníkov na burzy ženie aj vidina recesie
Zdroj: Reuters

Českí a slovenskí finančníci sa obracajú zahraničné burzy. Už koncom jesene by mala ohlásiť prvú verejnú ponuku akcií spoločnosť Home Credit, ktorej vlastníkmi sú českí finančníci Petr Kellner zo skupiny PPF a vlastník Emma Capital Jiří Šmejc. Na burze v Hongkongu by chceli podľa informácií, ktoré zverejnila agentúra Reuters v pondelok, získať miliardu dolárov, čo je viac ako 887 miliónov eur. Úspech pri prvej emisii akcií, takzvanej IPO, by takmer zdvojnásobila vlastný kapitál firmy. Home Credit v správe pre regulátorov uvádza kapitál vo výške 1,9 miliardy eur a aktíva v hodnote viac ako 25 miliárd eur.


„V tejto fáze procesu však žiadne ďalšie informácie poskytnúť nemôžeme. Zakazujú to prísne pravidlá hongkonskej burzy,“ odpovedal na otázky HN hovorca spoločnosti Home Credit Milan Tománek. Podrobnejšie informácie poskytne firma až v pokročilejšej fáze procesu vstupu na burzu.

Využívajú dobré časy
Ide už o druhú zahraničnú IPO v podaní stredoeurópskych finančníko

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.