Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Ako sa Česko pripravuje na nástup sietí piatej generácie

Ako sa Česko pripravuje na nástup sietí piatej generácie
Zdroj: Reuters

V Česku sa začína fáza očakávania príchodu siete 5G. Na miestny trh dokonca vstupuje prvý smartfón s podporou 5G a tuzemskí mobilní operátori siete už testujú v reálnych podmienkach. Užívatelia sa ich však ešte niekoľko mesiacov nedočkajú. Keď sa tak stane, bude rozvoj pozvoľný a zákazníci sa skutočných výhod sietí piatej generácie dočkajú s odstupom času.


Siete 5G budú z technickej stránky jednou z vôbec najdôležitejších zmien v mobilných technológiách. Nástup 5G urobí z rýchlych dát nielen „skutočnú komoditu“, ale prinesie aj rýchlu reakciu, ktorá bude mať pre používateľov využitie napríklad pri hraní hier či v aplikáciách s virtuálnou a rozšírenou realitou. Hodiť sa však bude hlavne v priemysle a službách.


Dôsledkom bude aj nové užívat

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.