Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Ako sa Česko pripravuje na nástup sietí piatej generácie

Ako sa Česko pripravuje na nástup sietí piatej generácie
Zdroj: Reuters

V Česku sa začína fáza očakávania príchodu siete 5G. Na miestny trh dokonca vstupuje prvý smartfón s podporou 5G a tuzemskí mobilní operátori siete už testujú v reálnych podmienkach. Užívatelia sa ich však ešte niekoľko mesiacov nedočkajú. Keď sa tak stane, bude rozvoj pozvoľný a zákazníci sa skutočných výhod sietí piatej generácie dočkajú s odstupom času.


Siete 5G budú z technickej stránky jednou z vôbec najdôležitejších zmien v mobilných technológiách. Nástup 5G urobí z rýchlych dát nielen „skutočnú komoditu“, ale prinesie aj rýchlu reakciu, ktorá bude mať pre používateľov využitie napríklad pri hraní hier či v aplikáciách s virtuálnou a rozšírenou realitou. Hodiť sa však bude hlavne v priemysle a službách.


Dôsledkom bude aj nové užívat

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.