Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Ako sa Česko pripravuje na nástup sietí piatej generácie

Ako sa Česko pripravuje na nástup sietí piatej generácie
Zdroj: Reuters

V Česku sa začína fáza očakávania príchodu siete 5G. Na miestny trh dokonca vstupuje prvý smartfón s podporou 5G a tuzemskí mobilní operátori siete už testujú v reálnych podmienkach. Užívatelia sa ich však ešte niekoľko mesiacov nedočkajú. Keď sa tak stane, bude rozvoj pozvoľný a zákazníci sa skutočných výhod sietí piatej generácie dočkajú s odstupom času.


Siete 5G budú z technickej stránky jednou z vôbec najdôležitejších zmien v mobilných technológiách. Nástup 5G urobí z rýchlych dát nielen „skutočnú komoditu“, ale prinesie aj rýchlu reakciu, ktorá bude mať pre používateľov využitie napríklad pri hraní hier či v aplikáciách s virtuálnou a rozšírenou realitou. Hodiť sa však bude hlavne v priemysle a službách.


Dôsledkom bude aj nové užívateľské využitie týchto princípov. Na 5G teda naozaj má zmysel tešiť sa. Urýchli rozvoj dnešného digitálneho sveta.


Prvé lastovičky
V Česku sa už naozaj začíname tešiť. Českí zákazníci sa na príchod sietí 5G môžu pripraviť napríklad tým, že si zaobstarajú smartfón, ktorý ich bude podporovať. Huawei totiž v Česku trochu prekvapivo začína predávať model Mate 20X 5G, ktorý je väčšinou k dispozícii na trhoch, kde už sú tieto siete v prevádzke. Lenže Mate 20X 5G je špecifické zariadenie, ktoré nez

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.