Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 00:00

Kávové kapsuly. Jeden výrobca, dva prístupy k recyklácii

Rastúci dopyt znamená, že čoraz viac materiálu končí v zmesovom odpade. V zahraničí sa pritom odpad z kapsúl zužitkováva ďalej.

Kávové kapsuly. Jeden výrobca, dva prístupy k recyklácii
Zdroj: Reuters

Zákazník si kúpil kapsulový kávovar. Do produktu investoval z viacerých dôvodov: príprava kávy je pohodlná a jednoduchá. Tento typ prístrojov ponúka pestré funkcie. Zariadenie však funguje na systéme kapsúl, ktoré si zákazník dokupuje zvlášť. Ekologicky zmýšľajúcim spotrebiteľom sa natíska otázka ďalšieho využitia kapsúl. To je aj prípad zákazníka Miroslava, ktorý sa na to, či sú kapsule recyklovateľné a ako s nimi má ďalej naložiť, opýtal priamo ich výrobcu – firmy Nescafé Dolce Gusto. „Nie, patria do zmesového odpadu,“ znela odpoveď značky spadajúcej pod najväčší potravinársky koncern Nestlé.

Podľa prieskumu firmy Eko kapsule priemerný kávičkár spotrebuje 64 kapsúl mesačne

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.