Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 10:31

Rast predplatiteľov Netflixu zaostal, akcie firmy klesli

Na vine nepriaznivého vývoja je predovšetkým zvyšovanie cien predplatného.

Rast predplatiteľov Netflixu zaostal, akcie firmy klesli
Zdroj: Reuters

Rast počtu celosvetových predplatiteľov amerického Netflixu v druhom štvrťroku výrazne zaostal za očakávaním, zhruba o polovicu.

Zvýšil sa len o 2,7 milióna. Najväčšia platená internetová televízia to oznámila v stredu večer po uzavretí búrz spolu s výsledkami hospodárenia. Jej akcie v reakcii odpísali asi 13 percent na 314 dolárov.

V Spojených štátoch, čo je najväčší trh Netflix, firma dokonca o 130-tisíc predplatiteľov prišiel, prvýkrát za takmer desať rokov. Analytici v ankete spoločnosti Refinitiv naopak čakali, že počet predplatiteľov sa v USA zvýši, a to o 352-tisíc.

Mimo Spojené štáty sa počet platiacich predplatiteľov streamovacích služieb zvýšil o 2,83 milióna, zatiaľ čo analytici čakali 4,8 milióna.

Zvyšovanie cien predplatného

Na vine nepriaznivého vývoja je predovšetkým zvyšovanie cien predplatného. Netflix uviedol, že v aktuálnom kvartáli očakáva príliv siedmich miliónov predplatiteľov, odhad analytikov podľa Refinitiv hovorí o pol milióna menšom čísle.

Netflix má teraz celosvetovo skoro 152 miliónov predplatiteľov. Analytici odhadovali, že sa počet predplatiteľov za minulý štvrťrok celosvetovo zvýši o 5,05 milióna, s piatimi miliónmi nových platených užívateľov počítala aj sama firma.

Zisk prekonal odhady analytikov

Obrat firmy sa v štvrťroku medziročne zvýšil o 26 percent na 4,9 miliardy dolárov. Zisk dosiahol 270,7 milióna dolárov a prekonal odhady analytikov, oproti 384,3 milióna dolárov v rovnakom období minulého roka ale klesol.

Netflix tiež oznámil, že sa v Indii chystá do troch mesiacov spustiť lacnejší variant svojich služieb určenú len pre mobilné telefóny. India patrí podľa agentúry Reuters k najrýchlejšie rastúcim trhom firmy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.