Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 20:09

Rozruch okolo ECB oslabil euro, dolár stagnuje

Euro voči doláru oslabilo po správe, že odborníci ECB skúmajú potenciálnu zmenu inflačného cieľa.

Rozruch okolo ECB oslabil euro, dolár stagnuje
Zdroj: Reuters

Euro dnes oslabilo v reakcii na správu, že odborníci Európskej centrálnej banky zvažujú prípadnú zmenu inflačného cieľa. Kurz dolára v očakávaní zníženia úrokových sadzieb v USA stagnuje.

Libra sa zotavila z 27-mesačného minima voči doláru a druhý deň stúpa. Podporujú ju prekvapivo silné tržby maloobchodu v júni a s nimi väčšie nádeje, že ekonomika nevykazuje za druhý štvrťrok pokles.

Dolárový index, ktorý vyjadruje hodnotu dolára ku košu šiestich hlavných svetových mien, krátko pred 18:00 SELČ stagnoval na úrovni 97,14 bodu.

Na jen dolár strácal 0,2 percenta na 107,73 JPY a k euru stagnoval na 1,1226 USD. Libra na americkú menu pridávala 0,46 percenta na 1,2490 USD a na euro 0,44 percenta na 0,8988 GBP.

Obchodovanie s väčšinou mien bolo prevažne slabé, lebo trh čaká, či americká centrálna banka (Fed) na júlovom zasadnutí zníži úrokové sadzby, čo by sa stalo prvýkrát za desať rokov, a či prípadne naznačí ďalší pokles sadzieb.

Euro voči doláru oslabilo na 1,1205 USD po správe agentúry Bloomberg, že odborníci ECB skúmajú potenciálnu zmenu inflačného cieľa, ktorý je tesne pod dvomi percentami a od roku 2003 nebol zmenený.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.