Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2019, 13:37

Emisný škandál zasiahol do prevádzkového zisku Porsche, tržby však vzrástli

Prevádzkový zisk spoločnosti klesol na 1,7 miliardy eur.

Emisný škandál zasiahol do prevádzkového zisku Porsche, tržby však vzrástli
Zdroj: Reuters/Axel Schmidt/File Photo

Nemecká automobilka Porsche ešte stále pociťuje dôsledky emisného škandálu, ktorý sa najnovšie odrazil na jej prevádzkovom zisku za 1. polrok.

Tržby sa však zvýšili takmer o desatinu a aj upravený prevádzkový zisk v porovnaní s minulým rokom vzrástol.

Ako uviedla agentúra DPA, prevádzkový zisk spoločnosti klesol na 1,7 miliardy eur. Dôvodom je pokuta vyše 500 miliónov eur, ktorú firma dostala v máji tohto roka za sporný softvér umožňujúci zavádzanie pri emisných testoch v jej naftových vozidlách.

Na druhej strane, tržby dosiahli 13,4 miliardy eur, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka znamená rast o deväť percent.

Rovnako aj prevádzkový zisk bez započítania mimoriadnych položiek zaznamenal oproti vlaňajšiemu 1. polroku rast, a to o tri percentá na 2,2 miliardy eur.

K výsledkom pred započítaním mimoriadnych položiek dopomohol najmä zvýšený predaj vozidiel. Firma predala za prvých šesť mesiacov 133 484 vozidiel, čo medziročne predstavuje rast o dve percentá. Podľa vedenia firmy tieto výsledky sú "solídnou základňou pre celý obchodný rok".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.