Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2019, 00:00

Najväčší výrobca ocele na svete hlási obrovské straty

ArcelorMittal zaznamenal v druhom kvartáli stratu na úrovni 447 miliónov eur. Brzdí ho cena železnej rudy, clá v USA, pretlak v Európe i spomaľujúci sa automobilový priemysel.

Najväčší výrobca ocele na svete hlási obrovské straty
Zdroj: Reuters

Zlé podmienky na trhu s oceľou poznačujú najmä výrobcov z USA a Európy. Výnimkou nie je ani najväčší výrobca ocele na svete ArcelorMittal. Luxemburská spoločnosť ešte v minulom roku zaznamenala zisk na úrovni 5,1 miliardy dolárov. „Trhové podmienky boli väčšinu roka 2018 dobré, no od októbra minulého roka sme zaznamenali pokles, ktorého rýchlosť a rozsah boli veľmi prekvapujúce,“ konštatuje finančná riaditeľka spoločnosti Aditya Mittal.


Podľa nej pokračovala náročná situácia aj v tomto roku. V USA sa síce zlepšila úroveň nákupných cien, no ani tá v druhom kvartáli nezabránila prudkému prepadu do straty a najhoršiemu hospodárskemu výsledku spoločnosti za posledné tri roky. Tým je strata na úrovni 447 miliónov dolárov. Rovnaký trend zaznamenali aj tržby, ktoré sa medziročne

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.