Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 09:13

Najbohatší muž sveta Bezos predal akcie Amazonu za takmer tri miliardy dolárov

Jeff Bezos už skôr uviedol, že plánuje každý rok predať akcie za miliardu dolárov, aby mal financie pre svoju vesmírnu spoločnosť.

Najbohatší muž sveta Bezos predal akcie Amazonu za takmer tri miliardy dolárov
Zdroj: Reuters

Generálny riaditeľ a zakladateľ internetového predajcu Amazon Jeff Bezos predal minulý týždeň akcie svojej firmy za 2,8 miliardy dolárov. Vyplýva to z hlásenia pre akciovú burzu.

Amazon sa k predaju akcií odmietol vyjadriť. Bezos však už skôr uviedol, že plánuje každý rok predať akcie za zhruba jednu miliardu dolárov, aby mal financie pre svoju vesmírnu spoločnosť Blue Origin, napísala agentúra Reuters.

​Bezos je s majetkom vyše 100 miliárd dolárov najbohatším mužom sveta.

Podľa vyhlásenia pre burzu predal pri dvoch samostatných predajoch cez 530-tisíc akcií za cenu zhruba 1850 dolárov za akciu.

Bezos stále vlastní 57 miliónov akcií Amazonu, teda podiel približne 12 percent.

Portál CBNC upozornil, že Bezos tiež poskytuje peniaze fondu Day One Fund, ktorý pomáha rodinám bez domova a zriaďuje predškolské zariadenia.

​Druhým najväčším akcionárom Amazonu je jeho bývalá manželka MacKenzie. Tá vlastní vo firme podiel v hodnote viac ako 37 miliárd dolárov, teda zhruba štyri percentá akcií Amazonu.

Spoločnosť Blue Origin bola založená v roku 2000. Vyvíja technológie, ktoré by umožnili súkromné ​​lety do vesmíru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.