Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 16:35

Trump útočil na Google: Chceli podkopať moju predvolebnú kampaň

S ohľadom na prezidentské voľby v budúcom roku Donald Trump napísal, že spoločnosť "pozorne" sleduje.

Trump útočil na Google: Chceli podkopať moju predvolebnú kampaň
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump stupňuje svoju kritiku na adresu spoločnosti Google. Bez ďalších faktov v sérii dnešných tweetov uviedol okrem iného, ​​že sa táto technologická firma pokúšala v roku 2016 podkopať jeho volebnú kampaň.

S ohľadom na prezidentské voľby v budúcom roku Trump napísal, že spoločnosť "pozorne" sleduje. Google, dcérska firma spoločnosti Alphabet, sa zatiaľ k veci nevyjadril.

Americký prezident kritikou nešetril ani na šéfa internetového gigantu Sundara Pichaia a znovu vzniesol otázku, či internetový vyhľadávač nespolupracuje s Čínou.

Trumpov minister financií Steven Mnuchin však po stretnutí prezidenta s Pichaiom minulý mesiac konštatoval, že spolupráca Googlu s čínskym režimom je "veľmi, veľmi limitovaná".

Trump sa o prezidentský post bude uchádzať aj v roku 2020. Google a celý rad technologických spoločností opakovane pranieruje.

Vlani napríklad vyhľadávač Google kritizoval za údajné potlačovanie obsahu konzervatívnych médií pri vyhľadávaní správ. Volá po reguláciu tohto technologického odvetvia.

Americký prezident Google ďalej obvinil z "veľmi nelegálnej" činnosti, ale svoje tvrdenie nijako neodôvodnil a Biely dom neoznámil žiadne formálne kroky proti tejto technologickej spoločnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.