Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2019, 18:48

Apple hľadá nové zdroje príjmov. Spolu s Goldman Sachs uviedli virtuálnu kreditnú kartu

Apple zápasí s poklesom dopytu po iPhonoch.

Apple hľadá nové zdroje príjmov. Spolu s Goldman Sachs uviedli virtuálnu kreditnú kartu
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Apple dnes v spolupráci s investičnou bankou Goldman Sachs začala ponúkať virtuálnu kreditnú kartu určenú pre používateľov zariadení iPhone. Informovala o tom agentúra Reuters.

Apple sa majiteľov týchto smartfónov snaží k užívaniu karty prilákať vrátením dvoch percent z ceny pri nákupe prostredníctvom systému Apple Pay, nulovými poplatkami a aplikáciou na správu financií.

Apple zápasí s poklesom dopytu po iPhonoch a hľadá nové zdroje príjmov.

Goldman Sachs bude preverovať žiadosti o karty a monitorovať transakcie kvôli prípadným podvodom.

K finančným operáciám nebude mať Apple prístup. Firma zároveň uzavrela s investičnou bankou dohodu, podľa ktorej Goldman Sachs nebude tieto dáta používať na iné účely, napríklad pre svoju reklamu a marketing.

Apple ponúkne aj možnosť požiadať o fyzickú kartu z titanu, ktorá však nenesie viditeľné číslo. To je uložené v čipe iPhonu, ktorý bude v prípade potreby generovať virtuálne čísla pre nákupy na internete a prostredníctvom telefónu.

Informácie o nákupoch sa budú ukladať na užívateľovom iPhone. Produkt Applu a banky Goldman Sachs od ostatných kreditných kariet odlišuje práve previazanosť s telefónnym prístrojom.

Prvý užívatelia iPhonov, ktorí už skôr prejavili o kartu záujem, sa budú môcť k užívaniu nového produktu registrovať dnes prostredníctvom aplikácie Wallet. V nasledujúcich týždňoch plánuje Apple registráciu rozšíriť.

Karta je zatiaľ dostupná len v Spojených štátoch, poznamenala agentúra AP. V marci, kedy Apple kartu predstavil, firma uviedla, že do konca roka bude produkt dostupný v 40 krajinách.

Hlavnou značkou a hlavným zdrojom zisku Applu je iPhone, jeho predaj však začal klesať. Firma teda hľadá nové zdroje rastu, v marci napríklad vedľa kreditnej karty predstavila spravodajskú a televíznu službu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.