Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2019, 16:34

Trump opäť zaútočil na Fed: Je príliš hrdý, aby si priznal chyby

Donald Trump v stredu uviedol, že Fed musí znížiť úrokové sadzby "viac a rýchlejšie", aby USA zostali voči ostatným krajinám konkurencieschopné.

Trump opäť zaútočil na Fed: Je príliš hrdý, aby si priznal chyby
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump pokračuje v tlaku na americkú centrálnu banku (Fed), aby razantnejšie uvoľnila menovú politiku. Fed je podľa neho príliš hrdý, aby priznal, že urobil chyby.

"Fed jepríliš hrdý"

Trump v stredu uviedol, že Fed musí znížiť úrokové sadzby "viac a rýchlejšie", aby USA zostali voči ostatným krajinám konkurencieschopné.

"Naším problémom je, že Fed je príliš hrdý, aby priznal svoju chybu, že konal unáhlene a svoju politiku sprísnil až príliš (a že ja som mal pravdu!). Musia znížiť úrokové sadzby viac a rýchlejšie a okamžite zastaviť svoje absurdné kvantitatívne sprísňovanie," napísal Trump na Twitteri.

Trump vyzýva Fed

Trump už niekoľko mesiacov vyzýva Fed, aby znížil sadzby, a tým podporil ekonomiku USA. Trump minulý týždeň nečakane ohlásil nové clá na čínske tovary. Eskalácia obchodnej vojny s Čínou môže donútiť Fed, aby uvoľnil menovú politiku viac, než pôvodne zamýšľal.

Obchodný poradca Bieleho domu Peter Navarro v pondelok (5. 8.) vyzval Fed, aby do konca roka znížil svoju kľúčovú sadzu o trištvrte až jeden percentuálny bod.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.