Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2019, 00:00

Pozitívum obchodnej vojny. Zlacnie benzín

Kvôli zvýšenému obchodnému napätiu klesli počas augusta ceny ropy o desať percent, čo pocítia aj naši vodiči, cena benzínu by mohla byť nižšia až o päť centov za liter.

Pozitívum obchodnej vojny. Zlacnie benzín
Zdroj: Reuters

Tí, ktorí si odložili dovolenku na druhú polovicu letných prázdnin a ako dopravný prostriedok použijú svoje auto, urobili dobre. Ušetria. Ceny benzínu by sa totiž mohli počas augusta na našich čerpacích staniciach znížiť až o päť centov. „Klesnúť by v priebehu dvoch až troch týždňov mali aj ceny nafty, a to až o tri centy,“ hovorí analytik brokerskej spoločnosti XTB Lukáš Lipovský. Na prelome júla a augusta bola priemerná cena benzínu na našich pumpách 1,367 eura za liter, nafta stála 1,226 eura.


Dôvodom očakávaného poklesu je stúpajúce napätie medzi Spojenými štátmi a Čínou, ktoré poslalo nadol cenu ropy. Tá stratila od začiatku augusta približne desať percent a prognózy analytikov hovoria o ďalšom poklese. „Ropa má priestor na ďalší pád v najbližších týždňoch až na úroveň 50 dolárov za barel,“ dodáv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.