Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 00:00

Studená jar ochladila výsledky Kofoly. Zisk padol dvojciferne

Čistý zisk skupiny Kofola v prvom pol roku 2019 dosiahol 1,5 milióna eur, pričom za rovnaké obdobie minulého roka to bolo 5,8 milióna eur.

Studená jar ochladila výsledky Kofoly. Zisk padol dvojciferne
Zdroj: Kofola

Najstudenší a najdaždivejší máj za poslednú dekádu zobral ľuďom chuť na Kofolu. A nezvyčajne chladná jar spojená s rastom nákladov sa následne premietla aj do hospodárskych výsledkov spoločnosti. Kofola za prvých šesť mesiacov vykázala čistý zisk vo výške 1,5 milióna eur, čo je takmer o tri štvrtiny menej ako za rovnaké obdobie minulého roka. Vtedy čistý zisk dosiahol 5,8 milióna eur. Negatívny výsledok ovplyvnili aj vyššie náklady na obaly, menové výkyvy, nárast miezd a vyššie logistické náklady, ktoré však čiastočne kompenzovali nižšie ceny cukru.


„V druhom kvartáli nám naozaj neprialo počasie. Aj napriek tomu sa nám však podarilo v porovnaní s minulým rokom zvýšiť tržby a verím, že splníme avizovaný ročný plán,“ uviedol generálny manažér skupiny Kofola Jannis Sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.