Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 00:00

Oddlženie zatiaľ neláka. Česi sú obozretnejší, než sa čakalo

Oddlženie zatiaľ neláka. Česi sú obozretnejší, než sa čakalo
Zdroj: Reuters

Bez dlhov po piatich rokoch živorenia? Alebo radšej zostať v exekúcii? Zadlžení Česi sú voči osobným bankrotom obozretnejší, než sa čakalo. Po dvoch mesiacoch, keď môžu Česi požiadať o oddlženie za značne výhodnejších podmienok ako predtým, túto možnosť využilo takmer sedemtisíc ľudí. Počet žiadostí o osobný bankrot už v júni stúpol vo väčšine krajov na dvojnásobok. Podľa odborníkov na insolvencie sa však nenaplnili očakávania, že počet bankrotárov sa od začiatku júna zvýši až niekoľkonásobne.

Možné vysvetlenia
Dôvodov môže byť niekoľko – dlžníci sa už adaptovali na život s exekúciami a nechcú byť pod kontrolou konkurzných správcov, navyše v exekúcii im mesačne zostáva viac peňazí. Úlohu môžu hrať aj letné prázdniny, keď si ľudia chcú užívať a riešenie starostí odkladajú na september. „Dlhové poradenstvo je každý rok počas prázdnin menej využívané. Ľudia chcú aspoň v lete vytesniť nepríjemné veci,“ potvrdil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.