Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 00:00

Porsche chce zaplatiť e-športiak z dlhopisov

O zelené dlhové cenné papiere značky prejavilo záujem množstvo hráčov. Získané peniaze majú poslúžiť na prípravu na štart produkcie svojho prvého športového elektromobilu Taycan.

Porsche chce zaplatiť e-športiak z dlhopisov
Zdroj: Reuters

Emisia jednej miliardy eur „zelených dlhopisov“. Najväčším predajom cenných papierov tohto typu v histórii automotive segmentu chce nemecký výrobca luxusných vozidiel Porsche získať financie, ktoré použije na prípravu na štart produkcie svojho prvého športového elektromobilu Taycan. „Spoločnosť tento krok robí z dôvodu, že dlhopisy sú pre ňu lacnejšia forma získania financií na nové nákladné projekty. Táto možnosť je aj daňovo zaujímavá, keďže vyplácaný úrok si vie započítať do svojich nákladov,“ tvrdí analytik Capital Markets Adam Hrdlička.


Nový „zelený“ model, ktorý predstavia na nemeckom autosalóne vo Frankfurte, má už teraz viac ako 30-tisíc záujemcov, ktorí už zložili zálohu v hodnote 2 500 eur.

O dlhopisy bol záujem
Výrobca potvrdil, že o cenné papiere bol nemalý záujem. Banky, penzijné fondy i poisťovne. Celkovo sa hlásilo viac ako 100 inštitucionálnych investorov, a to aj hráči zo zahraničia, ktorí v minulosti neprejavili o dlhopisy značky záujem. Naposledy vydával výrobca dlhopisy v hodnote 280 miliónov eur vo februári minulého roka. „Videli sme, že čoraz viac investorov chce peniaze investovať udr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.