Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2019, 00:00

Nielen pivo a zmrzlina. Letné hity sú aj zaváranie a repelenty

Nielen pivo a zmrzlina. Letné hity sú aj zaváranie a repelenty
Zdroj: Pixabay

Hoci zmrzlina a vychladené pivo alebo limonáda sú hlavnými symbolmi leta, existujú aj výrobky, ktoré sa v sparných mesiacoch predávajú výrazne lepšie ako vo zvyšku roka. Letným rekordmanom sú v tomto smere poháre na zaváranie a ocot, spreje proti kliešťom či komárom a tiež dezinfekčné prípravky alebo náplasti. Krivky predajov tovaru tak naznačujú, čomu sa ľudia v lete prevažne venujú. Vyrazia na chalupy a zavárajú, jazdia do prírody, striekajú sa čoraz viac sprejmi proti komárom a kliešťom. Deti vonku viac padajú, takže musia byť ošetrované, čím narastá spotreba náplastí a dezinfekcie.


Záujem o zaváracie poháre vrcholí v júli, kde sa ich predáva 260 percent celoročného mesačného priemeru. V auguste vlna doznieva a, naopak, od októbra do mája sa nákupy tohto špecifického výrobku držia pod priemerom. Ruka v ruke s pohármi idú nákupy octu. Júlový záujem o tieto dva výrobky pritom potvrdzuje známu pravdu, že Česi sú národom chalupárov,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.