Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2019, 15:54

Južná Kórea stopne dovoz dieselových áut Volkswagen, Audi a Porsche. Dôvodom je manipulácia s emisiami

Dôvodom je program na manipuláciu s emisiami.

Južná Kórea stopne dovoz dieselových áut Volkswagen, Audi a Porsche. Dôvodom je manipulácia s emisiami
Zdroj: Reuters

Južná Kórea zruší povolenie na dovoz dieselových áut značiek Volkswagen (VW), Audi a Porsche. Dôvodom je manipulácia s emisiami.

Ministerstvo životného prostredia navyše oznámilo, že bude pokutovať Audi Volkswagen Korea a Porsche Korea a že podá žalobu na tieto divízie koncernu Volkswagen.

Dôvodom je program na manipuláciu s emisiami, ktorý sa našiel v troch modeloch značky Audi, jednom značky VW aj Porsche.

Podľa ministerstva životného prostredia sa od mája 2015 do januára 2018 predalo celkovo vyše 10-tisíc vozidiel vybavených takýmto softvérom, pričom ich emisie oxidu dusíka prekračovali emisné normy až desaťnásobne.

Ministerstvo tiež oznámilo, že zruší certifikáciu pre niektoré modely spomínaných značiek, pričom sa to týka napríklad niektorých motorizácií modelov Audi A6, Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne, a divízie koncernu dostanú pokutu v celkovej odhadovanej výške 11,5 miliardy juhokórejského wonu (8,6 milióna eur).

"Naďalej budeme tvrdo reagovať na manipuláciu s emisiami," uviedol predstaviteľ ministerstva pred novinármi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.