Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 12:08

RegioJet od polovice júna 2020 vypraví nočný spoj na Ukrajinu

Vlak pôjde na trase Praha - Ostrava - Mostyska II.

RegioJet od polovice júna 2020 vypraví nočný spoj na Ukrajinu
Zdroj: FotoHN

Dopravca RegioJet plánuje od júna roku 2020 zaviesť nočné vlakové spojenie z Prahy na Ukrajinu.

Linka bude odchádzať neskoro večer z Prahy, pokračovať cez Ostravu a ráno prísť do ukrajinskej stanice Mostyska II. Podobne by fungoval aj spoj v opačnom smere. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

"Vidíme rastúci záujem na strane obyvateľov Ukrajiny cestovať do SR a ďalších krajín EÚ - nielen za prácou, ale aj za turistikou alebo štúdiom; rovnako tak rastie záujem slovenských turistov o cesty na Ukrajinu," uviedla Ivana Kašická, riaditeľka vlakovej a autobusovej dopravy RegioJet.

"Už dnes RegioJet ponúka denne spojenie do Užhorodu a Mukačeva - a to v kombinácii vlakové spojenie Praha - Košice, a garantovaný nadväzný spoj Košice - Užhorod - Mukačevo, ročne tu prepravíme okolo 30 tisíc cestujúcich," povedala riaditeľka. 

RegioJet podal oznámenie o plánovanom zavedení novej linky Úradu pre prístup k dopravnej infraštruktúre.

​V rovnakom termíne spoločnosť spustí linku Praha-Brno-Viedeň-Budapešť. Spočiatku vypraví dva páry spojov denne, pôjde o predĺženie trasy už existujúcich spojov do Viedne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.