Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2019, 15:52

Volkswagen má záujem o kúpu podielu v spoločnosti Tesla. Informoval o tom denník Manager Magazin

Zaujíma sa predovšetkým o ich skúsenosti v oblasti batérií a softvéru.

Volkswagen má záujem o kúpu podielu v spoločnosti Tesla. Informoval o tom denník Manager Magazin
Zdroj: Reuters

Šéf nemeckého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess sa zaujíma o kúpu podielu v americkom výrobcovi elektromobilov Tesla.

Informoval o tom dnes podľa agentúry Reuters nemecký denník Manager Magazin s odvolaním sa na zdroje z podniku. Diess sa podľa denníka domnieva, že Volkswagen by mohol ťažiť zo skúseností Tesly v oblasti batérií a softvéru.

"Diess by do toho okamžite išiel, keby mohol," cituje Manager Magazin nemenovaného manažéra Volkswagenu. Koncern má podľa denníka dostatok peňazí, väčší problém by však mohlo predstavovať získanie súhlasu rodín Porsche a Piëch.

Tie ovládajú holding Porsche SE, ktorý je hlavným akcionárom Volkswagenu.

Nemenovaný bankár blízky koncernu Volkswagen potvrdil, že Diess by rád získal softvérových vývojárov Tesly.

Hovorca Volkswagenu však uviedol, že "špekulácie ohľadom kúpy podielu v Tesle, ktoré priniesol Manager Magazin, sú neopodstatnené." Tiež zdroj agentúry Reuters blízky Volkswagenu tvrdí, že vedenie podniku o prevzatie podielu v Tesle nejde.

Vynaloženie 30 miliárd dolárov (zhruba 27,13 miliárd eur) na prevzatie celej spoločnosti Tesla by podľa jeho názoru bolo takmer nemožné obhájiť, napísala agentúra Reuters.

​Spoločnosť Tesla, na čele ktorej stojí známy americký podnikateľ Elon Musk, je dlhodobo stratová. Firma od svojho založenia prerobila viac ako šesť miliárd dolárov. Akcie podniku si po správe denníka Manager Magazin pripísali cez dve percentá.

Manager Magazin tiež uviedol, že Diess sa s Muskom pravidelne stretáva. Tesla však podľa denníka zatiaľ odmieta návrhy Volkswagenu na vytvorenie aliancie.

Volkswagen v marci oznámil, že chce počas nasledujúcich desiatich rokov uviesť na trh takmer 70 nových modelov s elektrickým pohonom.

Súčasťou koncernu je tiež česká Škoda Auto. Výrobcovia automobilov sú v poslednej dobe nútení presúvať svoju pozornosť k vozidlám s elektrickým pohonom, aby dokázali splniť sprísňujúce sa emisné pravidlá.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.