Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2019, 10:37

Commerzbank robí ďalšie škrty. O miesta má prísť viac než 1800 pracovníkov

Pravdepodobne sa škrty budú týkať pozícií v centrále inštitúcie.

Commerzbank robí ďalšie škrty. O miesta má prísť viac než 1800 pracovníkov
Zdroj: Reuters

V nemeckej banke Commerzbank diskutujú o zrušení ďalších 1800 až 2500 pracovných miest. Uviedol to v piatok ekonomický denník Börsen-Zeitung, ktorý sa odvolal na zdroje z banky.

Konečné rozhodnutie o rozsahu škrtov by malo padnúť na schôdzke správnej a dozornej rady venovanej stratégii banky. Schôdzka sa uskutoční koncom septembra, uvádza sa v správe Börsen-Zeitung.

Rušenie pracovných miest sa pravdepodobne dotkne najmä pozícií v centrále inštitúcie vo Frankfurte nad Mohanom. Podľa informácií od zdrojov Commerzbank by malo ísť o pozície v oblasti back office, investičné bankovníctvo či financovanie lodí.

Informácie Börsen-Zeitung nasledujú len dva dni po správe denníka Handelsblatt. Ten s odvolaním sa na nemenované zdroje uviedol, že Commerzbank údajne zvažuje zatvorenie až 200 z celkového počtu 1000 pobočiek.

Podľa denníka banka prehodnocuje svoju stratégiu a zvažuje redukciu pobočiek na 800, maximálne 900 s cieľom znížiť náklady.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.