Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2019, 00:00

V Južnej Amerike horia pľúca planéty. Svet volá SOS

V Južnej Amerike horia pľúca planéty. Svet volá SOS
Zdroj: Reuters

Dym s valí zo všetkých strán, je ho vidieť aj z vesmíru. V Sao Paule, v najväčšom meste západnej pologule, vraj občas dymová clona zmení deň na noc. Počet lesných požiarov v Amazónii dosiahol tento rok nový smutný rekord – číslo 72 843 (do 21. augusta) je viac ako o osemdesiat percent vyššie ako za rovnaké obdobie minulého roka. Tempo skazy je desivé. Podľa údajov samotnej brazílskej vlády sa tento rok od januára do júla zmenšila plocha pralesa len v Brazílii o 3 500 štvorcových kilometrov. Svet vola SOS. Francúzsky prezident Emmanuel Macron včera označil situáciu za medzinárodnú krízu a problém chcel riešiť i na víkendovom stretnutí skupiny G7. Varovných hlasov pribúda. „Náš dom horí. Doslova. Amazónia, pľúca naše planéty, produkuje dvadsať percent nášho kyslíka,“ povedal napríklad generálny tajomník OSN António Guterres. „Uprostred klimatickej krízy si nemôžeme dovoliť ďalšie škody na hlavnom zdroji kyslíka a biodiverzity

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.