Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2019, 18:00

Kvôli rozhodnutiu Apple prišli stovky ľudí o prácu. Rolu v tom zohrala Siri

Apple už počas augusta oznámil, že program monitorovania a spresňovania Siri odkladá.

Kvôli rozhodnutiu Apple prišli stovky ľudí o prácu. Rolu v tom zohrala Siri
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Apple ukončila v Európe kontrakty stovkám ľuďom najatým cez ďalšie firmy k tomu, aby v hlasovej službe Siri vyhľadávali chyby.

Rozhodnutiu spoločnosti predchádzal článok v Guardiane, podľa ktorého zamestnanci v spornom programe často počúvali dôverné lekárske informácie či páry oddávajúce sa sexu.

O prácu tak prišlo viac ako 300 zmluvných zamestnancov len v areáli Apple v írskom Corku. Podľa bývalých zamestnancov dostali vyhadzov aj ľudia v iných pobočkách po Európe.

Apple už počas augusta oznámil, že program monitorovania a spresňovania Siri odkladá. Dodal k tomu, že vykoná dôkladnú revíziu programu.

Podľa samotných prepustených, ktorých verbovali zmluvné firmy, im bolo oznámené, že pre nich nie je práca kvôli technickým chybám.

Dokonca aj ich zamestnávatelia, ktorí etiku programu spochybňovali, boli nespokojní s tým, ako ukončenie spolupráce prebehlo.

"Uľavilo sa mi, že tá informácia vyšla najavo," uviedol jeden zo zmluvných kontraktorov, ktorý si prial zostať v anonymite, "hoci som bol do tej práce zapojený a práve som o prácu prišiel. O etike tejto práce sa medzi zamestnancami neustále diskutovalo, ale sami nevieme, ako to zlepšiť," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.