Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2019, 00:00

Home Credit je bližšie k vstupu na burzu v Hongkongu. Chcela by získať miliardu​

Úspešná dcérska spoločnosť holdingu PPF Group dostala povolenie od regulátora.

Home Credit je bližšie k vstupu na burzu v Hongkongu. Chcela by získať miliardu​
Zdroj: Reuters

Kellnerova dcéra z portfólia PPF Group je opäť bližšie na ázijskej ceste za miliardou dolárov. Tú by mohla podľa odborníkov získať od investorov počas IPO, teda primárnej verejnej ponuky akcií na hongkonskej burze. Jej kotačný výbor totiž podľa servera e15.cz už minulý týždeň schválil zámer skupiny Home Credit vydať v Hongkongu akcie. „Potvrdzujem, že náš záujem vstúpiť na burzu existuje a prechádzame procesom, ktorý tamojšia burza na splnenie tohto cieľa požaduje,“ uviedol šéf komunikácie skupiny Home Credit Milan Tománek.

Začiatok oficiálnych rokovaní
O povolenie obchodovať s akciami na hlavnom trhu hongkonskej burzy požiadala spoločnosť zameriavajúca sa na spotrebiteľské úvery ešte v júli. Burza aktuálne v schvaľovacom procese analyzovala obchodný profil spoločnosti a porovnávala ho so štandardmi tamojšieho trhu. Aktuálny kladný výsledok je kľúčový pre spoločnosť, ktorá môže oficiálne rozbehnúť rokovania s potenciálnymi investormi. IPO v odhadovanej hodnote na úrovni miliardy eur budú zastrešovať banky Citigroup, HSBC a Morgan Stanley.


Podľa analytičky Finlord Evy Mahdalovej vykázala materská spoločnosť za posledných 15 mesiacov čistý zisk takmer 400 miliónov eur a ohodnotenie celej spoločnosti je tak

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.