Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2019, 20:54

Ak to bude potrebné, Fed zasiahne, ubezpečil Powell

Jerome Powell uviedol, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude ekonomika USA pokračovať v miernom raste.

Ak to bude potrebné, Fed zasiahne, ubezpečil Powell
Zdroj: Reuters

Americká centrálna banka je pripravená zasiahnuť s cieľom udržať súčasný rast ekonomiky. Povedal to prezident Federálneho rezervného systému (Fed) Jerome Powell.

Ako uviedol počas diskusií na univerzite v Zürichu, aj keď banka neočakáva recesiu, napätie v obchode patrí medzi riziká, ktoré vedenie Fedu pozorne sleduje.

Powell uviedol, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude ekonomika USA, ale aj svetová ekonomika pokračovať v miernom raste. "Aj naďalej budeme prijímať také opatrenia s cieľom tento rast udržať," dodal.

Jeho slová niektorí ekonómovia chápu ako potvrdenie očakávaní, že americká centrálna banka na najbližšom zasadnutí v septembri opäť zníži úrokové sadzby.

Americký prezident Donald Trump, ktorý už niekoľkokrát zaútočil na Powella za menovú politiku, aj v piatok skritizoval šéfa Fedu za to, že banka nepodporuje americkú ekonomiku dostatočne. Powell to odmietol a uviedol, že predstavitelia banky stanovujú menovú politiku podľa vývoja situácie.

"Politické faktory nehrajú absolútne žiadnu úlohu pri našich diskusiách," dodal Powell.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.