Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2019, 16:10

Hongkonská aerolinka Cathay Pacific zaznamenala pokles pasažierov o desatinu

Aerolínie sú závislé najmä na záujme cestujúcich z Číny.

Hongkonská aerolinka Cathay Pacific zaznamenala pokles pasažierov o desatinu
Zdroj: Reuters

Hongkonská letecká spoločnosť Cathay Pacific zaznamenala za minulý mesiac pokles počtu prepravených pasažierov o viac ako desatinu, čo je dôsledok už tri mesiace trvajúcich protivládnych protestov.

Aerolínie sú závislé najmä od záujmu cestujúcich z pevninskej Číny, ich počet však od prepuknutia protestov začiatkom júna postupne klesal.
Spoločnosť v stredu informovala, že v auguste prepravila celkovo 2,9 milióna cestujúcich.

Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to predstavuje pokles o 11,3 percenta, čo je najvýraznejší medziročný pokles za viac ako desať rokov. August ako jeden z dovolenkových mesiacov pritom patrí medzi ziskové obdobia roka.

Aerolínie okrem samotných protestov poškodil aj fakt, že niektorí z jej 27-tisíc zamestnancov sa na protestoch zúčastnili, prípadne dali najavo podporu protestujúcim, za čo si vo viacerých čínskych štátnych médiách vyslúžili kritiku.

Z Hongkongu do pevninskej Číny prepravila spoločnosť v auguste o 12 percent menej cestujúcich, smerom z pevninskej Číny do Hongkongu bol pokles ešte výraznejší, dosiahol 38 percent.

"August bol obzvlášť náročným mesiacom ako pre aerolínie, tak pre Hongkong," povedal šéf oddelenia Cathay Pacific pre vzťahy s verejnosťou Ronald Lam. Zároveň dodal, že s podobným vývojom situácie počítajú aj v septembri.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.