Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 00:00

Singapurčan s patentmi uspel v Silicon Valley

HN vám prinášajú interview s esami svetového biznisu. Dnes má slovo Jeffrey Tiong, šéf technologickej spoločnosti PatSnap a aktuálny singapurský EY Podnikateľ roka.

Singapurčan s patentmi uspel v Silicon Valley
Zdroj: EY Podnikatel roka

Prevádzkujete elektronickú databázu patentov PatSnap, ktorá pomáha koncernom a organizáciám vyvíjať nové unikátne technológie. Ako ste vôbec dostali nápad rozbehnúť takýto biznis?
Firmu som založil v roku 2007, ale príbeh, ktorý ma k nej doviedol, sa začal ešte predtým. Keď som študoval na Národnej univerzite Singapuru, dostal som príležitosť zúčastniť sa na programe pre budúcich podnikateľov. Tento program ponúkal študentom s podnikateľským zmýšľaním možnosť odcestovať na 18-mesačnú stáž do Spojených štátov a v rámci nej si vyskúšať prácu v miestnych startupoch. Ja som študoval na Whartonovej škole Filadelfskej univerzity za bioinžiniera. Popritom som na plný úväzok pracoval v startupe vyvíjajúcom medicínske zariadenia.

Čo ste mali v tejto spoločnosti na starosti?
Poverili ma hĺbkovou starostlivosťou v oblasti patentov a duševného vlastníctva. V tomto odvetví totiž dochádza k rýchlemu pokroku, v dôsledku čoho je každý rok zaregistrovaných mnoho nových patentov. Po tom, ako som získal v tejto oblasti dostatok skúseností, urobil som ďalší krok a rozbehol som vlastný biznis. Začal som zhromažďovať informácie o patentoch a založil ich databázu. Mojou misiou je pomocou tejto databázy urobiť svet výskumu a vývoja oveľa produktívnejším, než bol doteraz.


V rozhovoroch o sebe tvrdíte, že vaša firma je niečo ako legendárny Q, postava z filmov o Jamesovi Bondovi, ktorá slávneho špióna zásobuje najnovšími vynálezmi. Inšpiroval vás práve Q pri rozbehnutí biznisu?
Určite áno. Po celom svete máme tisícky zákazníkov, ktorí sa venujú práve výskumu a vývoju. A ja som presvedčený, že im naozaj môžeme pomôcť inovovať lepšie a efektívnejšie, využívať správne nástroje a najnovšie vedecké výdobytky. Teda presne tak, ako to robil Q pre Jamesa Bonda. Cítime to úplne rovnako. To je pravý dôvod, prečo P

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.