Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2019, 15:11

Riaditeľovi Ryanairu sľúbili bonus sto miliónov eur. Potom oznámil, že prepustí stovky zamestnancov

Michael O'Leary dostane bonus, ak sa mu podarí zdvojnásobiť zisk alebo cenu akcií.

Riaditeľovi Ryanairu sľúbili bonus sto miliónov eur. Potom oznámil, že prepustí stovky zamestnancov
Zdroj: Reuters

Generálny riaditeľ nízkonákladovej leteckej skupiny Ryanair Group Michael O'Leary môže v najbližších piatich rokoch dostať až 100 miliónov eur, ak sa mu podarí buď zdvojnásobiť ziskovosť alebo cenu akcií.

Bonusový program pre O'Learyho dnes tesnou väčšinou 50,5 percenta schválili akcionári. O'Leary potom oznámil, že plánuje znížiť počet zamestnancov aeroliniek o 500 až 700, napísala agentúra Reuters.

Ročné neplatené voľno

O'Leary viedol Ryanair 25 rokov. V rámci posledných zmien sa vzdal šéfovania samotnej leteckej spoločnosti a je riaditeľom celej skupiny, ktorá zahŕňa aj ďalšie aerolinky, ako Laudamotion a Buzz.

O'Leary dnes vyhlásil, že nastal pokrok v rokovaniach s odbormi. Spoločnosť má podľa neho navyše 500 pilotov a plánuje zrušenie 500 až 700 miest, vrátane miest v Dubline, kde má centrálu.

Niektorým zamestnancom bolo ponúknuté 12-mesačné neplatené voľno a v nasledujúcich týždňoch plánuje firma oznámiť nútené prepúšťanie.

Ryanair má po celej Európe 17-tisíc zamestnancov. V júli varoval, že môže zrušiť až 900 miest.

Problémové lietadlá 737 MAX

O'Leary vo februári oznámil, že plánuje v aerolinkách zostať ďalších päť rokov. Cena akcií Ryanairu v posledných dvoch rokoch klesla na polovicu kvôli sérii sporov s odbormi a oneskorenie dodávky lietadiel Boeing 737 MAX, ktoré od marca majú zakázané lietať.

Na tlačovej konferencii O'Leary novinárom povedal, že prvé z odstavených lietadiel 737 MAX by mohlo znovu vzlietnuť koncom februára alebo začiatkom marca. To vyžaduje, aby lietadlá mohli začať lietať v USA pred 25. decembrom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.