Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2019, 11:41

Google do expanzie v Európe investuje tri miliardy eur

Rozšírenie dátových centier má v EÚ každoročne vytvoriť 13-tisíc pracovných miest.

Google do expanzie v Európe investuje tri miliardy eur
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Google plánuje v najbližších dvoch rokoch investovať do expanzie svojich dátových centier v Európe tri miliardy eur. Povedal to dnes generálny riaditeľ spoločnosti Sundar Pichai. Celkové investície do internetovej infraštruktúry firmy v Európe tak od roku 2007 stúpnu na 15 miliárd eur.

Pichai je na návšteve Fínska, terajší predsedníckej krajiny EÚ. Zišiel sa okrem iného s fínskym premiérom Anttim Rinna. Google má svoje európske centrá údajov vo Fínsku, Holandsku, Írsku a Belgicku.

Pichai dodal, že investície podporia v Európskej únii každý rok vznik 13-tisíc pracovných miest, napísali agentúry AP a Reuters.

Spoločnosť tiež oznámila zámer minúť viac ako dve miliardy amerických dolárov (1,8 miliardy eur) za podporu nových projektov elektriny z obnoviteľných zdrojov v USA, Južnej Amerike a Európe.

Google podpísal celkom 18 dohôd o dlhodobom nákupe elektriny z projektov obnoviteľných zdrojov, ktoré ešte nie sú postavené. Desať z týchto dohôd sa týka Európy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.