Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2019, 14:05

Commerzbank uvažuje o predaji svojho podielu v M-Bank

Trhová hodnota poľskej banky je v súčasnosti 3,1 miliardy eur.

Commerzbank uvažuje o predaji svojho podielu v M-Bank
Zdroj: Reuters

Druhá najväčšia banka v Nemecku Commerzbank zvažuje v rámci rokovaní o novej stratégii predaj svojej poľskej divízie M-Bank, ktorá prevádzkuje internetovú banku mBank. Napísal to dnes nemecký denník Handelsblatt s odvolaním sa na informované zdroje.

Či poľskú divíziu nakoniec Commerzbank predá, ale ešte nie je isté. Rozhodnutie by malo padnúť budúci týždeň po zasadnutí dozornej rady, na ktorom sa bude jednať o budúcej stratégii firmy. Commerzbank by ju mala predstaviť 27. septembra.

​S akciami M-Bank sa obchoduje na varšavskej burze. V súčasnosti je trhová hodnota banky 13,5 miliardy zlotých (3,1 miliardy eur). Commerzbank vlastní v M-Bank podiel 69,3 percenta.

Commerzbank by zisk z predaja podielu mohla použiť na financovanie nových rastových iniciatív a reštrukturalizáciu. Okrem predaja banka tiež skúma zníženie počtu pobočiek a pracovných miest.

​Tržby M-Bank vlani predstavovali 1,1 miliardy eur a zisk pred zdanením 346 miliónov eur. Na konci minulého roka mala M-Bank 5,7 miliónov súkromných klientov a 23 700 firemných zákazníkov.

V Commerzbank nebol nikto, kto by sa k správe vyjadril, napísala agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.