Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2019, 21:38

Bloomberg: Lagardeová dostala priestor na dýchanie, myslí si Kažimír

Christine Lagardeová nastúpi ako prezidentka ECB prvého novembra.

Bloomberg: Lagardeová dostala priestor na dýchanie, myslí si Kažimír
Zdroj: FotoHN

Stimulačné balíčky Maria Draghio kúpia nejaký čas jeho nástupkyni Christine Lagardeovej, kým sa usadí vo svojej novej úlohe ako prezidentka Európskej centrálnej banky, povedal jeden z jej budúcich kolegov. 

Po zavedení skupiny nových opatrení, vrátane obnovenia nákupov dlhopisov, voči ktorým boli viacerí úradníci, nová prezidentka bude mať priestor prehodnotiť politiku ECB potom, čo v novembri nastúpi na svoju pozíciu.

Povedal Peter Kažimír, guvernér Slovenskej národnej banky pre Bloomberg.  

"To dáva Lagardeovej veľa priestoru na dýchanie," Kažimír povedal vo štvrtok v Bratislave. "Potom, ako sa uchopí svojej role ako prezidentka ECB, sa môže sústrediť na prehodnotenie stratégie banky." 

Kažimír podporil Draghiho, keď diskusia o kvantitatívnom uvoľňovaní tento mesiac vyvolala ostrý argument a odpor, ktorý rozdelil Radu guvernérov podľa ostrých geografických línií.

​Guvernéri krajín tvoriacich jadro eurozóny, a viac ako polovica z toho podľa počtu obyvateľov a produkcie, boli porazení koalíciou predstaviteľov, najmä z južnej Európy a malých krajín.

"Výsledkom bol balík, ktorý je vo svojej podstate navrhnutý na dosiahnutie nášho cieľa," uviedol Kažimír. "Fakt, že s tým niekto nie je úplne spokojný - to je súčasť života."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.