Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 09:59

Facebook kúpil spoločnosť zaoberajúcu sa ovládaním prístrojov mysľou

Facebook kúpil firmu CTRL-labs.

Facebook kúpil spoločnosť zaoberajúcu sa ovládaním prístrojov mysľou
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Facebook kúpila firmu CTRL-labs, ktorá sa zaoberá vývojom technológií umožňujúcich ovládať elektronické prístroje pomocou myšlienok.

Oznámil to viceprezident spoločnosti Facebook Andrew Bosworth, o finančných podmienkach prevzatia ale nič bližšie neuviedol. Podľa zdrojov televízie CNBC predstavovala hodnota transakcie 500 miliónov až jednu miliardu dolárov (455 miliónov eur až 910 miliónov eur).

Prevzatie firmy CTRL-labs je podľa Boswortha súčasťou snahy o vytvorenie "prirodzenejších, intuitívnejších spôsobov interakcie so zariadeniami". Za víziu spolupráce s CTRL-labs označil Bosworth náramok prevádzajúci signály vysielané neurónmi do digitálnej podoby.

"V mieche máte neuróny, ktoré vysielajú elektrické signály do svalov vašej ruky a hovoria im, že sa majú určitým spôsobom pohnúť, napríklad stlačiť tlačidlo. Náramok tieto signály dekóduje a prevedie ich do digitálneho signálu, ktorému vaše zariadenie rozumie," uviedol.

Firmu CTRL-labs založili v roku 2015 Thomas Reardon a Patrick Kaifosh, ktorí majú doktorát z vedy o nervovom systéme. Reardon v nedávnom rozhovore poukázal na veľmi rýchly vývoj v tejto oblasti. "Môžeme robiť veci, o ktorých sme pred piatimi rokmi nemohli ani uvažovať," vyhlásil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.