Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2019, 16:06

Predaj mBank podľa finančného riaditeľa do konca tohto roka neprebehne

mBank má na Slovensku približne 286-tisíc klientov.

Predaj mBank podľa finančného riaditeľa do konca tohto roka neprebehne

Druhá najväčšia nemecká banka Commerzbank chce predať svoju poľskú divíziu mBank, ktorá pôsobí aj na Slovensku. Commerzbank o tom informovala v rámci prezentácie svojho nového strategického programu.

Predajom väčšinového podielu v mBank chce Commerzbank získať finančné prostriedky, ktoré umožnia rýchlejšiu realizáciu novej stratégie a súvisiacich investícií.

Commerzbank vlastní v poľskej mBank podiel 69,3 percenta.

​S akciami mBank sa obchoduje na varšavskej burze, trhová hodnota podniku sa teraz pohybuje okolo 14 miliárd zlotých (3,19 miliárd eur). Poľská mBank minulý rok dosiahla tržby 1,1 miliardy eur, zisk pred zdanením potom predstavoval 346 miliónov eur.

Finančný riaditeľ Commerzbank Stephan Engels na tlačovej konferencii minulý štvrtok povedal, že je nepravdepodobné, aby sa predaj mBanku uskutočnil už tento rok. "Neviem si predstaviť, že uskutočníme predaj mBanku počas tohto roka, to by bolo prehnane ambiciózne," povedal Engels na konferencii o stratégii banky. 

​Finančný riaditeľ tiež na konferencii vyhlásil, že je "nepredstaviteľné", aby mBank nepredali do dvoch rokov, napísala poľská tlačová agentúra PAP.

Engels sa tiež neobáva nedostatku záujmu o kúpu mBanku.

Regulátor finančného trhu pre PAP povedal, že potencionálny kupec musí mať "dobrú a overiteľnú reputáciu, dobrú finančnú situáciu, primerané finančné prostriedky a primerané skúsenosti s riadením bankových operácií v rozsahu porovnateľným s bankou, ktorá sa predáva."

Podľa správy PAPu médiá špekulujú o možných kupcoch, do úvahy prichádzajú banky PKO BP a Pekao. 

mBank začala na Slovensku fungovať v novembri 2007. V súčasnosti má podľa Trendu približne 286 tisíc klientov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.